Linux teknik Servis

Test

Linux işletim sistemleri kararlı çalışmalarının yanı sıra rakiplerinde binlerce dolar harcayarak yapılacak işlemleri ücretsiz olarak sunabilmeleri tercih edilme nedenlerindendir, fakat her ne kadar sorunsuz çalışabilme özelliğine sahip olsalar da , sorun çıkarttıklarında servis alınabilecek firma bulmak oldukça güçtür, bunun nedeni linux' un arkasında ticari bir gücün bulunmamasıdır. ( Open source olması )

Bilişim sektöründeki bu açığı farkeden Sprint teknik servis departmanında, müşterilerimizin BT altyapısında yeralan Linux ürünlerinin standartlara uygun biçimde uçtan uca çalıştırılmasını sağlamak, müşterilerimizde yer alan sistem, iletişim ve veri iletişim ağında bulunan ürünlerden oluşan BT alt yapısını Linux temelli yapılarla bir bütün olarak çalışır durumda bulundurmak ve sistemden en iyi performans ve raporlama değerlerini elde etmek amacıyla uzman linux ekibini oluşturmuştur.

Armador Open Source dünyasında yer alan birçok işletim sistemi ve yazılıma 7*24 sözleşmeli bakım destek hizmetleri vermektedir.

Sözleşmeli Destek Hizmetleri

Sözleşme kapsamında müşterilerimize sağladığımız hizmetler:

Donanım Bakım-Onarım Hizmetleri: Server, PC ve Thin Client'larda çalışan Linux temelli işletim sistemi ve uygulamalardan oluşan yapının sorunsuz çalışmasını sağlamaya yönelik hizmetler
Sistem Destek Hizmetleri: Server, PC ve Thin Client 'larda çalışan Linux temelli işletim sistemi ve uygulamalardan oluşan yapıdaki problemlerin giderilmesini sağlayan hizmetler
Network Destek Hizmetleri: Router, switch, modem, hub ve diğer network cihazlarından oluşan WAN ve LAN yapısının Linux temelli işletim sistemleri ve uygulamalarla, en iyi performans değerlerini verecek şekilde sorunsuz çalışmasını, her tür raporun alınmasını ve sorun çıktığında giderilmesini sağlayan hizmetler

Sözleşmeli destek hizmeti verilen Linux temelli işletim sistemleri ve uygulamalar:

İşletim sistemleri:

Red Hat Linux Enterprise

Mandriva linux

Centos

Debian

Uygulamalar:

Mail Server

File Server

Gateway

Proxy Server

Firewall

Kimlik Yönetim Sistemleri

Müşterilerimize Sağlanan Faydalar

Bu hizmetleri sözleşme kapsamında almanın müşterilerimize sağladığı avantajlar:

Sınırsız Hizmet Verme Zamanı: Müşterilerimiz haftada 7 gün, günde 24 saat destek çağrısı yapabilir ve destek hizmeti alabilirler.

Hızlı Müdahale: Armador profesyonel ve uzman personeli ile müşterilerinin tüm lokasyonlarında en geç 2 saat içinde yerinde müdahale edilebilmekte, çok daha kısa sürelerde telefon desteği ile ilk müdahale yapabilmektedir.

Çözüm Süresi Taahhüdü: Sprint, Destek Sözleşmelerinde yapılması gereken işin gerektirdiği çözüm sürelerini taahhüt etmekte ve buna uygun olarak destek verebilmek üzere gereken tüm yatırımları yapmaktadır. Sürekli güncellenen eğitimleri ve sahada kazanılan tecrübeleri ile her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış teknik personeli sayesinde problem giderme süresi son derece kısadır.

Proaktif Hizmet: Sorun bildirilmesine bağlı olarak verilecek destek hizmetlerinin yanısıra, proaktif hizmetler de sözleşme kapsamında sunularak sorun çıkmadan önlemlerin alınması böylece sistemin sorunsuz ve etkin olarak çalışması hedeflenmektedir. Sistem Analizi hizmeti de mevcut kaynakların en yüksek verimle kullanılmasını amaçlayan proaktif bir hizmettir.

'Teknik Müşteri Danışmanlığı' adı altında verilen hizmetler ile müşterilerimiz teknik bir müşteri yöneticisine sahip olabilmektedirler. Bununla birlikte detaylı bir müşteri destek planı ortaya çıkarılarak, değişiklik yönetimi, operasyon danışmanlığı, teknoloji güncellemeleri gibi konular üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Raporlama: Verilen hizmetlere ait ayrıntılı raporlar müşterilerimize aylık olarak sunulur. Bu raporlarda problemin tanımı, teşhisi, çağrı açma zamanı, müdahale zamanı, çözüm zamanı, ne şekilde çözüldüğü vb. tüm detaylar yer almaktadır. Bu bilgiler analiz edilerek sistemin daha sorunsuz çalışması yönünde önlemler alınabilmektedir. Örneğin belli bir konudaki eğitim ihtiyacı, bir donanımın yükseltilmesi gerektiği vb. sonuçlar raporlama sayesinde yorumlanabilir.

Destek Sözleşmeleri ile müşterilerimizin yararlandığı Sprint avantajları:

Linux sistemleri konusunda ülkedeki en tecrübeli teknik personeller ile çalışmak

Linux ve Unix temelli sistemler için geniş bir ürün yelpazesine destek

Kolay erişim (7x24 telefon, Web, özel helpdesk numarası)

Internet üzerinden çağrı açabilme ve izleyebilme

Her türlü sorun (Server, network, güvenlik, işletim sistemi ve uygulama, PC, yazıcı, altyapı) için sadece bir noktaya bildirerek destek alabilme

Güçlü Servis Yönetim Programı sayesinde gelişmiş raporlama olanakları